Hotel (2)

8. července 2013 v 0:05 | Schulli |  Hotel
Zde je další díl. Omlouvám se, za tu délku :) o další se pokusím, co nejdříve :) Gomen :)''Budete pro mě pracovat Franku Iero.''


A takhle mi začal nový život.


Nevěděl jsem, do čeho jdu, nevěděl jsem, proč si vybral zrovna mě, nechápal jsem, proč si vybírá někoho, kdo se mu prohrabával věcmi. Nic jsem nechápal. Ale věděl jsem, že když budu pracovat pro tohohle chlapíka, tak budu v bezpečí, minimálně před ním. Možná se řídí pravidlem- přátele si drž blízko, nepřátelé ještě blíž.


''A co budu muset dělat, pane?'' to bylo asi to, co mě zajímalo ze všeho nejvíce.


''No, jak bych to řekl. Asi by se to dalo přirovnat k práci komorníka. Tedy o osobního sluhu. Upřímně mi tohle označení přijde trochu hrubé a nehezké. Jinak se nemusíte bát o plat, nebo něco podobného. Budete zajištěný ve všech směrech a váš plat bude rozhodně větší, než máte teď. Dle mého názoru je to dobrá nabídka, jenom…''


''Jenom…?'' Věděl jsem, že tu bude nějaký háček, ale přesto jsem nechápal, proč o tom mluví, jako o nabídce. Mám snad vůbec na výběr? Ne.


''Jenom se budete muset vzdát svého dosavadního života, rodiny, přátel… všeho. To je podmínkou. Nemůžu jinak, je to takhle bezpečnější v ohledu na mou věc.'' dokončil svojí předchozí větu.


''Dobře.'' očividně byl překvapený mou rychlou odpovědí. Ale já s tím vážně nemám žádný problém. Protože jsem vyrůstal v dětském domově, nemám žádnou rodinu. A přátele také nemám. Svou osobou očividně ostatní odpuzuji a pravdou je, že si nerad někoho připustím k tělu.


Jsem rád sám.


''Pokud to není problém, objasním vám vše kolem. Ode dneška se budete neustále zdržovat v mojí přítomnosti a stručně řečeno, plnit to co vám řeknu, jak nejlépe budete umět. Nemusím vám říkat, že před všemi ostatními musíte lidově řečeno držet jazyk za zuby, a nikdy nemluvit o tom, co uslyšíte, co vám řeknu nebo, co tady nebo kdekoliv jinde uvidíte. Od teď jsem jediný, komu smíte věřit. Rozumíte?''


Přikývl jsem. Vypadalo to, že jsem se upsal ďáblu, i když ďáblu s velmi pohlednou tváří.


''Důvod proč jsem si vás nechal zavolat až teď je ten, že za týden odjíždím, pryč odsud a předtím by to mohlo způsobit nějaký nechtěný rozruch.'' neměl jsem v hlavě moc srovnané, co znamenalo 'to',ale myslím, že to mělo představovat druhou možnost, jak se vypořádat se mnou, kdybych nepřijal nabídku. A tuším, že by to nebylo nic pěkného.


Znovu jsem přikývl. Trochu jsem se bál promluvit, protože jsem neznal chování svého nového pána.


''Takže si zabalte kufry, protože nadobro opustíte svůj domov. Příští týden v pondělí pro vás přijede auto. Pro vaši informaci se vracíme do mého domu v Itálii. Doufám, že nemáte strach z létání letadlem?''


''Nikdy jsem letadlem neletěl, pane.'' Upřímně jsem trochu strach měl, ale jenom trochu. Vážně.


''Oh dobře, nevadí, to zjistíme.'' trochu se zasmál. Bylo to trochu zvláštní, vidět ho se smát. I když jenom málo.


''Jinak poslední informace. Nemusíte vůbec řešit nějaké papírování ohledně práce. Všechno už jsem zařídil. Stručně řečeno, už jste v podstatě můj zaměstnanec. Takže tenhle týden už nemusíte vůbec chodit do práce, máte akorát čas, vyřešit si osobní problémy, sbalit si věci, a ukončit smlouvy.'' docela mě pobavilo, že nejdříve mluvil o nabídce, a nakonec mi sdělí, že už pro něj v podstatě pracuju. Opravdu myslí dopředu.


''Dobře, pane.''


''Oh a ještě něco. Možná bych se mohl představit.'' zvedl se z židle a podal mi ruku.''Gerard Way, váš nový šéf, těší mě.''
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Anett Anett | 8. července 2013 v 11:08 | Reagovat

Je to úžasný! Konečně nějaká povídka s originálním příběhem. Navíc zajímavým, baví mě to číst a doufám, že další díl tu bude co nejdřív a snad i o něco delší :-)

2 Valence poison Valence poison | Web | 9. července 2013 v 17:06 | Reagovat

Gerard bude pekný mafián si myslím :D :D :D som zvedavá čo to preňho bude náš Frankouš robiť :D Dúfam že mu Gerardo neublíži... :D Teším sa ďalej :)

3 Schulli Schulli | Web | 11. července 2013 v 19:22 | Reagovat

Moc děkuju :-) Právě teď jsem úplně nabitá na psaní, když mi někdo napíše pozitivní komentář nebo jenom to, že vím, že to někdo čte, je pro mě obrovský náboj, strašně moc mi to pomáhá :-) Jenom teď už mám skoro horovou dalí kapitolu :) a dneska nebo zítra už přidávám :)

[2]: Mafián a nebo pěstuje jednorožce :D uvidíme :D sama pořádně nevím, jak se to vyvrbí, protože mám asi tři dějové linky, ještě se musím rozhodnout, která je nejlepší :D

No nic, pádím pokračovat v psaní :D :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama